OBCHODY DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Jedną z tradycji tego dnia jest noszenie ubrań w zielonym kolorze. W ten dzień przybliża się uczniom historię życia Świętego, a także poszerza zainteresowania uczniów kulturą irlandzką.

Podczas naszego szkolnego świętowania zostały zorganizowane także konkursy: na najlepsze nakrycie głowy, „Mapę Myśli o Irlandii” oraz najlepiej przystrojoną salę lekcyjną „Let`s move to Ireland”.  Wszechobecne były także trójlistne koniczyny, które są symbolem Irlandii.

Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najpiękniejsze nakrycie głowy i tutaj jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić aż 12 prac uczniów, które swoim pięknem, estetyką wykonania, pomysłowością oczarowały wszystkich podziwiających. A oto nasi nagrodzeni uczniowie: Krzysztof H. z 1a, Laura K. z 2a Amelia R. z 2a, Monika W. z 2a, Łukasz B. z 2b, Bartłomiej P. z 2b, Oktawian Ł. z 2b, Hania Sz. z 2c, Filip H. z 2c, Paweł P. z 2c, Aleksander C. z 2c oraz Bartek M. z 3c.

Natomiast najciekawiej, najbarwniej przystroili swoje sale lekcyjne uczniowie z klas 2c, 2a, 5a oraz 7b.

Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości, dziękujemy za przyłączenie się do wspólnej zabawy oraz zachęcamy do kolejnych aktywności językowych.

Nauczyciele języka angielskiego wraz z  Klubem Europejskim.

img-20240327-wa0002 img-20240327-wa0001 img-20240327-wa0000