Odmienne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

pomnik-3-maja 20200429_112328W tym wyjątkowym czasie w nietypowy sposób, bo siedząc w domu obchodziliśmy tak ważne dla wszystkich Polaków Święto Konstytucji 3 Maja. Nie mogliśmy o tym dniu zapomnieć. Ze względu na odwołane w całej Polsce uroczystości i zakaz zgromadzeń bytomianie, w tym uczniowie klas młodszych, nie mogli uczestniczyć w obchodach tego święta pod pomnikiem Wolności. Wiedząc, że sytuacja epidemiczna zatrzyma nas w domach, uczniowie zdalnie od nauczycieli otrzymali sporo materiałów, by przypomnieć sobie wiadomości dotyczące historii sięgającej roku 1791. Najmłodsi mogli to zrobić w formie zabawowej, korzystając z materiałów przesłanych przez wychowawców oraz z linków zamieszczonych na stronie internetowej szkoły. Uczniowie chętnie podjęli się wykonania kotylionów, które możecie podziwiać: