Ogólnopolska Noc Biologów

nocbiologow4W dniu 15.01.2015r. uczniowie klasy 2c uczestniczyli w V Ogólnopolskiej Nocy Biologów pt.: ,, Odkrywamy kod natury” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Mięliśmy okazję brać udział w wykładach popularno-naukowych takich jak ,, Barwny kod kwiatów” oraz ,,Organizmy świecące w ciemności”, pokazach np.: ,,Nocni łowcy”. Przygotowano również dla nas liczne doświadczenia w laboratoriach, a na warsztatach stworzyliśmy własne preparaty nauczyliśmy się rozszyfrowywać chromosomy! Na korytarzach czekały na nas kolejne atrakcje w postaci różnych wystaw, quizów oraz konkursów. Podczas krótkich przerw mogliśmy rozgrzać się gorącą herbatą w bufetach.
Wszystkie zaplanowane dla nas rozrywki były kształcące, ciekawe i interesujące. Mamy nadzieję, że za rok nasza szkoła również będzie mogła uczestniczyć w VI Nocy Biologów.
Dominika Kaczyńska
Martyna Pawłowska