Olimpiada Sprawnego Dzieciaka

img_20180927_115534W naszej szkole odbyła się wcześniej zapowiadana impreza o charakterze sportowym, a mianowicie Olimpiada Sprawnego Dzieciaka. Impreza odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu – jej celem było rozpowszechnianie wśród dzieci różnych form spędzania czasu wolnego poprzez zaprezentowanie różnych form ruchu, popularyzacja zdrowej sportowej rywalizacji, kształtowanie i rozwój umiejętności ruchowych oraz cech psychomotorycznych w formie zabawowej. Wyzwanie na arenie sportowej podjęli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej i w licznym gronie spisali oni się na medal. Rywalizowali między sobą i z czasem: w biegu krótkim i na długim dystansie, w biegu z przeszkodami, pokonywali slalom z piłką nożną i strzałem na bramkę, pokonywali slalom z kijem do unihokeja i strzałem na bramkę, skakali na skakance i z piłką koszykową między nogami, na piłce korekcyjnej w slalomie, no naprawdę się napracowali… Niejednokrotnie chcieli poprawiać wyniki w danej konkurencji… Impreza odbyła się w atmosferze dobrej zabawy. Dzieci mogły skorzystać z małego poczęstunku w postaci jabłka i batonika fitttt….. wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!!!

Więcej na STRONIE SPORTOWEJ SZKOŁY