Opera Śląska w Bytomiu

1W kwietniu najmłodsi uczniowie wybrali się na przedstawienie do Opery Śląskiej w Bytomiu.

5 kwietnia klasy trzecie miały okazję utrwalić sobie lekturę „Karolcia” oglądając spektakl Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Oprócz treści lektury pięknie przedstawionej na scenie, dzieci przypomniały sobie zasady ruchu drogowego („Popatrz w lewo, popatrz w prawo, nic nie jedzie, ruszaj żwawo!”)  oraz pod jaki numer dzwonimy na pogotowie i co należy powiedzieć przy zgłaszaniu wypadku.

Uczniowie klas pierwszych i drugich byli w Operze 12 kwietnia na przedstawieniu lektury „Piękna i Bestia”  Narodowego Teatru Edukacyjnego im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Piękne stroje i muzyka, ale najważniejszy morał: nie zawsze to co piękne jest dobre, a to co brzydkie złe. Patrz sercem i dostrzegaj dobro w drugim człowieku.