Podróż klas 1-3 do świata pszczół w ramach projektu Dzieci Uczą Rodziców

img-20200306-wa0001-640x480Za nami kolejna lekcja z cyklu realizowanego w klasach 1 -3 projektu DZIECI UCZĄ RODZICÓW. Tym razem odbyliśmy podróż do świata pszczół. W trakcie tej niezwykłej podróży poznaliśmy te małe owady i dowiedzieliśmy sięo tym, jak wielki jest ich wpływ na nasze życie. Teraz wiemy, że od tego niewielkiego żółto-czarnego owada uzależnione jest nasze pożywienie i życie, gdyż produkcja jednej trzeciej żywności na świecie zależy od zapylania przez owady, głównie przez pszczoły.

Dowiedzieliśmy się, że od momentu kiedy umrze ostatnia pszczoła ludzie przeżyją na Ziemi jeszcze kilka lat i umrą z głodu. Dlatego będziemy uczyć rodziców jak stworzyć środowisko przyjazne pszczołom nie tylko w ogródkach, ale także na balkonach, a nawet na naszych parapetach sadząc kwiaty czy zostawiając w lecie na talerzykach wodę. Teraz wiemy że pszczoły są naszymi sprzymierzeńcami. Lekcję zakończył wierszyk „Zmartwienie pszczoły” oraz pokolorowanie ślicznej pszczółki.