Powitanie Wiosny w klasie 2a

3-popPierwszy Dzień Wiosny to okazja do pożegnania zimy i powitania wiosny.

Uczniowie klasy artystycznej wspólnie ubrali i przygotowali klasową Marzannę by potem barwnym korowodem wyruszyć na powitanie Wiosny. W wiosennym przemarszu towarzyszyła nam klasa 3c.

Na zajęciach innowacyjnych każdy miał możliwość wykonania małej symbolicznej Marzanny, gdzie razem z wielką kukłą powędrowały na wiosenny spacer.

Obrzęd Topienia Marzanny to dawny zwyczaj ludowy, który następuje w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marcaTopienie Marzanny to dziś bardziej zabawa niż obrzęd a jest to podyktowane względami ekologicznymi.

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wiele bogactwa niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

W klasie artystycznej przygotowania do wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja naszej klasy z zimowej na wiosenną, pojawiły się kwiaty, przyleciały motyle.

Również założyliśmy klasowy mini ogródek, gdzie do kolorowych donic wysiewaliśmy nowalijki: rzodkiewkę, szczypiorek, pomidorki, natkę pietruszki oraz zioła. Teraz wyczekujemy na pierwsze dary naszej wiosennej pracy w postaci świeżych nowalijek, które na pewno wykorzystamy od wiosennych sałatek, które niebawem będziemy przygotowywać.

Oto fotorelacja z Powitania Wiosny.