Program „Aktywna tablica”

tab-mini„Aktywna tablica” to rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w latach 2017-2019. Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie edukacyjnym nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Podniesienie kompetencji oraz poszerzenie wiedzy o możliwościach urządzeń cyfrowych będzie miało wpływ na rozwój poznawczy i społeczny uczniów, a także ich nauczycieli.

Program Aktywna Tablica realizowany jest w naszej szkole od września 2018 r. Pomaga uczniom oraz nauczycielom rozwijać umiejętność stosowania nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej co jest głównym punktem w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji. W ramach programu szkoła wzbogaciła się o dwa 65 – calowe, nowoczesne monitory interaktywne, które wspaniale urozmaicają lekcje.