Przedstawienie teatralne w BCK-u -„Jak Rumcajs uratował Cypiska”

teatr-1Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły dzięki twórcom Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia mogli 14 listopada 2022 roku odbyć ekscytującą wycieczkę, tym razem w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. W wycieczce tej towarzyszył im dzielny Rumcajs i jego piękna żona Hanka.

Celem tej wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska, ich synka i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.  Spektakl był roztańczony i rozśpiewany, co bardzo spodobało się najmłodszej publiczności. Piękna dekoracja oraz muzyka sprawiły, że dzieci mogły przeżyć niezapomniane chwile. Przedstawienie zawierało również cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina oraz życie w harmonii z otaczającą przyrodą.