Śladem Wojciecha Korfantego – spacer po Bytomiu

img_20200220_093349Dnia 20 lutego 2020 roku uczniowie klas V-VIII naszej szkoły uczestniczyli w imprezie miejskiej zorganizowanej przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
Dzieci uroczyście obchodziły 100 rocznicę powołania Wojciecha Korfantego na stanowisko Polskiego Komisarza Plebiscytowego. Aby podkreślić rangę wydarzenia uczniowie wzięli udział w spacerze edukacyjnym po bytomskich ulicach i odwiedzili miejsca związane z walką powstańców śląskich. Młodzi patrioci rozwiązywali zadania zawarte w grze miejskiej „Historia z plakatu na Górnym Śląsku”. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w przedsięwzięciu i poszerzyli swoją wiedzę na temat zagadnień dotyczących walki narodowo – wyzwoleńczej o Śląsk.