Słowa warte! – nasi recytatorzy w Chorzowie

87060104_707885526647822_906657550257094656_nW piątek 21 lutego czteroosobowa reprezentacja recytatorska z naszej szkoły wzięła udział w wojewódzkim konkursie „Słowa warte!”, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Przedwieczne Słowo jest jak gdyby progiem, za którym żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. (Jan Paweł II Tryptyk rzymski). Konkurs organizowany jest jest przez Zespół Szkół Katolickich im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda w Chorzowie.

W gościnnych murach szkoły nasi uczniowie z dużą dojrzałością i w sposób poruszający recytowali wiersze Jana Twardowskiego, Stanisława Pasierba, Jerzego Szymika, a nawet młodziutkiego poety z Tarnowskich Gór – Bartosza Krawca.  Spotkanie z tą wartościową poezją było tak pouczające i piękne, że z pewnością wrócimy do Chorzowa za rok.

Na zdjęciu uczestnicy (klasa 7b): Karolina Madeja, Oliwia Sadlak, Daniel Szymański i Cezary Bujak.