Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 roku, obchodzone corocznie 22 marca. Ma przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety – obecnie ok. 800 milionów osób – cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Sytuacja Polski wcale nie jest wesoła. Jesteśmy dumni z naszych rzek, mokradeł i imponujących jezior, które chcielibyśmy ogłosić jednym z siedmiu nowych cudów świata. Jednak polskie zasoby naturalne są skromne, porównywalne z zasobami Egiptu. Mamy najmniej wody spośród wszystkich krajów europejskich i amerykańskich, a także w porównaniu z wieloma krajami środkowej Afryki czy południowej i środkowej Azji. Dlatego powinniśmy podejmować działania, które będą miały na celu zmniejszanie ilości zużywanej przez nas wody oraz powinniśmy podjąć zdecydowane kroki w walce o czystość naszych wód.

Uczniowie klasy VI – KLASY PITAGORASA wraz z uczennicami z klasy II gimnazjum przygotowali krótki apel, podczas którego podzielili się wiedzą ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami z klas III, na temat sposobów oszczędzania wody w naszych domach. Na zakończenie zaprezentowali kilka ciekawych doświadczeń, których główną bohaterką była WODA.