Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu

Tydzień Bezpieczeństwa – dzień 3

CZWARTEK 19.05
Następnego dnia gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego, który wyjaśnił nam jak zachować się podczas krwotoku z nosa lub ataku padaczki. Nasz gość pokazał także jak poprawnie przeprowadzić pierwszą pomoc. O 9.50 rozpoczęły się prezentacje projektów gimnazjalnych klasy IIC. Grupa 1 w składzie: Marcel Ciepiela, Jakub Rydzewski,Tomasz Łotocki, Kacper Kwiecień i Jakub Tymieniecki zaprezentowała projekt pt. „Poznajemy kulturę Wielkiej Brytanii”. Prezentacja została przygotowana z dbałością o najmniejsze szczegóły, poznaliśmy wiele ciekawostek o Anglii i jej mieszańców. Kolejna grupa w składzie: Oskar Makowski, Dominik Parzyszek, Konrad Drzymalski, Bartosz Makieła pokazała nam projekt pt.”Napoje Energetyczne”. Uświadomili nam jakie niebezpieczeństwa są związane z zażywaniem napojów energetycznych. Przedstawiciele trzeciej grupy: Mateusz Krzykawski, Emilia Grabowy, Tomasz Cwinarowicz, Nicola Sieroń oraz Karolina Buchwald przedstawili historię Polaków podczas II Wojny Światowej. Widzowie zostali zainteresowani ciekawymi faktami związanymi z historią co zostało przyjęte z dużą aprobatą. O godzinie 12:50 na małej salce gimnastycznej mieliśmy okazję gościć policjanta. Opowiadał on przede wszystkim o zasadach ruchu drogowego, a także o różnych ciekawostkach związanych z pracą w policji. Mogliśmy się dowiedzieć na co zwraca się największą uwagę przy naborze do tego zawodu. Cały dzień był pełen wrażeń oraz informacji, których nabyliśmy podczas prelekcji.