Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu

Tydzień Bezpieczeństwa – dzień 4

Piątek 20 V
Ten dzień rozpoczął się od projektów gimnazjalnych klasy IIA. Pierwsza grupa w składzie: Piotr Gołąbek, Paweł Stiller, Bartek Latos zaprezentowała prezentację pt. ,,Szkodliwe działanie narkotyków”. Przedstawili nam szkody i wpływ narkotyków na nasze zdrowie i życie. Następna grupa – Patrycja Dytko, Katarzyna Ganiuszkin, Klaudiusz Sołtanowicz oraz Mateusz Kowalczyk przedstawili nam tajemnice związane z produkcją czekolady. Trzecia grupa Daniel Grabka, Paweł Soczek, Dominik Karasiński, Denis Małek zaprezentowali projekt pt. ,,e-sport”, który wyjaśniła nam wiele ciekawostek o sporcie. Przedstawiciele czwartej grupy- Magdalena Strączek, Katarzyna Malewicka, Natalia Petrow pokazała prezentację pt. ,,Wielka Brytania” i ujawniła sekrety z życia Królowej Elżbiety. Kolejna grupa: Bartłomiej Korde, Kacper Wójcicki, Patryk Gleba przedstawiła tajniki rasizmu . Ujawnili dotąd nam nieznany kodeks karny wobec rasizmu. Następne projekty przedstawiła klasa IIB. Pierwsza grupa zaprezentowała się w składzie: Paulina Głogowska, Wiktoria Szugzda, Natalia Woźniak, Angelika Karnicka, Magdalena Wyszyńska. Ich projekt pt: ,,Najpiękniejsze zakątki świata”. Dziewczyny pokazały nam najciekawsze miejsca na ziemi i opowiedziały o nich różne ciekawostki. Kolejną grupą klasy IIB byli : Magdalena Sikorska, Izabela Flisiak, Mirosław Piątek i Aleksandra Sadownik. Przedstawili nam zalety naszego miasta – Bytomia.
Dwie ostatnie prezentacje przedstawiła klasa IIC. Pierwszy projekt pt: ,,Wycieczka do Hiszpanii”, dzięki któremu poznaliśmy magiczne zakątki Hiszpanii – Wiktoria Zagórska, Daria Hełmecka, Martyna Pawłowska, Agata Drozdz, Paulina Rozmarynowska. Między projektami gościliśmy pana Piotra Jarosa, który przyjechał do naszej szkoły, by opowiedzieć o wymianach młodzieży z programu Erasmus+ fundowanych przez FEIS.  Drugą i ostatnią prezentacją był projekt o uzależnieniach gwiazd. Wykonały go: Wiktoria Piskorz, Dominika Kaczyńska, Julia Kokoszka, Dominika Lukoschek oraz Aleksandra Martyna. Dzięki któremu mogliśmy poznać przeszłość oraz życie prywatne uzależnionych gwiazd.
Wszyscy uczniowie bardzo dziękują wszystkim organizatorom za doskonale przygotowany tydzień bezpieczeństwa, dzięki któremu mogliśmy uczyć się przez zabawę.
                                                                                                                                                   Dominika Kaczyńska
                                                                                                                                                   Wiktoria Piskorz
                                                                                                                                                   Julia Kokoszka