Tydzień Bezpieczeństwa – zakończenie

abstW ostatnim dniu Tygodnia Bezpieczeństwa, w ramach realizowanego programu profilaktycznego, zostały przeprowadzone zajęcia pt.: „Środki zmieniające świadomość: alkohol, narkotyki, dopalacze”. Nasza szkoła podjęła w tym roku współpracę ze Stowarzyszeniem Klub Abstynentów „PRZYSZŁOŚĆ”, który w ramach swojej działalności profilaktycznej zorganizował spotkanie dla uczniów naszego Gimnazjum. Zajęcia prowadzili specjaliści ze Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Emila Cyrana w Lublińcu – p. mgr Lidia Krajewska Muszyńska, Zygmunt Kosowski oraz prezes S.K.A. „Przyszłość” Bronisław Winszczyk .

Swoją działalnością szkoła realizuje zadania z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień wśród dzieci i młodzieży.

Pokaz tresury psów prowadzili Jarosław Bloch i Janusz Kawiorski, którzy na co dzień zajmują się szkoleniem psów, jest to ich życiowa pasja. Już dziś uchylimy rąbka tajemnicy: z pieskami i ich opiekunami spotkamy się na V Festynie Rodzinnym. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia i współpracę z naszą szkołą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i instytucjom, które przyczyniły się do uświetnienia tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa.