Tydzień Edukacji Globalnej 2022 z Polską Akcją Humanitarną i Centrum Edukacji Obywatelskiej

teg-6Uczniowie klas 8 wzięli udział w Tygodniu Edukacji Globalnej, który co roku odbywa się w połowie listopada. Hasłem tegorocznej edycji TEG  – „Solidarnie ponad granicami! Razem czynimy szkoły jeszcze bardziej otwarte, solidarne i świadome globalnie”.
Środa 16.11.2022
Spotkanie online z Elmim Abdim, który jest uchodźcą z Somalii i od 25 lat mieszka w Polsce. Jest działaczem na rzecz osób uchodźczych oraz wiceprezesem Fundacji dla Somalii. Opowiedział o swoich doświadczeniach jako uchodźca i jako obcokrajowiec mieszkający w Polsce.

Wraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej uczniowie wzięli udział w grze online, podczas której musieli rozwiązać szereg zadań związanych z globalnymi problemami – migracjami, zmianami klimatu, ograniczonym dostępem do edukacji, gatunkami inwazyjnymi.
Czwartek 17.11.2022
„Wyzwanie dla Świata” z Polską Akcją Humanitarną – 1,5 godziny emocji związanych z grywalizacją. Nasi uczniowie pod presją czasu zmierzyli się z zestawem zadań związanych z globalnymi problemami, które dotykają ludzi na całym świecie.
Piątek 18.11.2022
Webinar „Jak jestem powiązany/a ze światem?” – rozmowa o tajnikach globalnych współzależności i szukanie naszych powiązań ze światem w obszarze konsumpcji oraz działań obywatelskich.
Te trzy dni zaowocowały innym spojrzeniem na naszą rzeczywistość, na to jak nasze małe decyzje wpływają na życie innych ludzi w dalekich regionach świata. Uświadomienie ogromu zależności między wszystkimi mieszkańcami Ziemi.