Uczniowie klas I-III w Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”

uczaCentrum Rozwoju Lokalnego organizuje, objętą honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolską akcję edukacyjną „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji. W ramach akcji każdego miesiąca zgłoszone placówki (w tym i nasza szkoła) będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji z najmłodszymi. Każda lekcja będzie składać się z dwóch części: w pierwszej nauczyciele będą wprowadzać dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi otrzymają zadanie do wykonania. Następnie dzieci po powrocie do domu zachęcą rodziców do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców”.