Uczniowie klasy 1c dołączają do grona Małych Matematyków

glowny-obrazJesteśmy klasą językową jednak nie straszna nam królowa nauk – matematyka.  W ramach projektu „Mali Matematycy” pogłębiamy tajniki wiedzy. Tym razem nauczyliśmy się, jak bez użycia narzędzi kreślarskich, narysować koło różnej wielkości. Jakie było nasze zdziwienie, że tylko dzięki rurce do napoju, patyczkom do szaszłyków lub wykałaczkom koło może wyglądać precyzyjne jak narysowane za pomocą cyrkla.

Stwierdziliśmy, że nauka może być fascynującą przygodą. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pieczątki z ziemniaka, które prezentują inne figury geometryczne, bo cóż byłby to za świat bez pozostałych figur. Nie możemy się już doczekać kolejnych zajęć. A oto krótka fotograficzna relacja – zapraszamy do Galerii!