Warsztaty biblioteczne „Teatrzyk Kamishibai”

kam2Grupa uczniów z klasy 3b, która najczęściej gości w naszej bibliotece, wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną.  Uczniowie  mieli okazję zapoznać się z alternatywną formą czytania – Kamishibai.

Kamishibai to japońska sztuka opowiadania za pomocą obrazków. Podstawowym elementem jest drewniana skrzynka mająca formę rozkładanego teatrzyku. Wewnątrz umieszczone są karty z ilustracjami. Każda karta to kolejny fragment opowieści, baśni.

Ta forma czytania, umożliwia jeszcze większe pobudzanie wyobraźni dzieci, skupiających się głównie na obrazkach. Forma małego spektaklu teatralnego rozwija wyczucie języka, poszerza słownictwo, a jednocześnie bawi i uczy, zabierając uczestników w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie.

Dodatkową atrakcją było również zwiedzanie biblioteki, młodzi czytelnicy mieli możliwość wypożyczenia wybranej przez siebie książki. Pełni wrażeń, z książką pod pachą wróciliśmy do szkoły.