Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

CentrumKopernik01812 listopada 2015 dla uczniów naszego gimnazjum została zorganizowana wycieczka szkolna do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Nasi uczniowie mieli okazję samodzielnie przeprowadzać eksperymenty, dzięki którym skomplikowane zjawiska zachodzące w przyrodzie stają się zrozumiałe i jednocześnie się przy tym bawić. Jednak nie na tym kończyła się wycieczka. Gimnazjaliści mieli przyjemność brać udział w projekcjach na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron. Dzięki nowoczesnym technologiom multimedialnym mieli okazję odnieść wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu. Prościej mówiąc – uczniowie brali udział w seansie w Planetarium 3D . Dziękujemy bardzo nauczycielom za zorganizowanie tak świetnej i edukującej wycieczki!

Martyna Pawłowska, II c gimnazjum