Wycieczka klasy 2a i 2b do Muzeum Chleba

wycieczka-muzeumW poniedziałek 8 maja klasy 2a i 2b uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Dzieci poznały tam historię chleba, jego pochodzenie, tradycje z nim związana, a także proces produkcji pieczywa. Podczas warsztatów samodzielnie formowały plecionki. Wszystko zakończone zostało konsumpcją wypieczonych plecionych chlebków i wysłuchaniem prelekcji o szacunku do chleba. Następnie uczniowie udali się do dawnej klasy szkolnej, gdzie poznali historię nauczania i zwyczaje panujące  w  dawnej szkole. Zobaczyli dawne przybory i stroje szkolne oraz mieli okazję pisać rysikiem na kamiennych tabliczkach – a nie było to łatwe. Wycieczka, choć niedaleka, była bardzo udana i wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły.