Z matematyką i fizyką za pan brat

zdjecie-glowne28 listopada 2019 r. trzech uczniów z klas ósmych wzięło udział w VI edycji regionalnego konkursu matematyczno-fizycznego „Z matematyką i fizyką za pan brat”. Konkursowy tekst obejmował zagadnienia matematyczne dotyczące pól i obwodów figur, twierdzenia Pitagorasa, działań na liczbach rzeczywistych i wyrażeniach algebraicznych. Rozwiązując zadania z części fizycznej, należało wykazać się wiedzą z zakresu pracy, mocy, energii mechanicznej, siły ciężkości, gęstości oraz ruchu prostoliniowego. Uczniowie podczas konkursu doskonalili umiejętność twórczego, niestereotypowego myślenia oraz zaprezentowali tok rozumowania w sposób przemyślany i przejrzysty. Naszym reprezentantom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Kolejna edycja już za rok.