Zajęcia integracyjne w Muzeum Górnośląskim dla dzieci z Ukrainy z SP nr 36

received_4718192698309322We wtorek 12 kwietnia dzieci z Ukrainy z naszej szkoły brały udział w zajęciach integracyjnych zorganizowanych w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
Dzieci pod opieką nauczycieli: pani Emilii, Małgosi i Ludmiły oraz przewodniczki z muzeum pani Ani zwiedzały piękną wystawę pt. „Sztuka zdobienia – górnośląskie kroszonki”.   Pani Ania bardzo ciekawie opowiadała o zwyczajach związanych z ozdabianiem pisanek oraz tradycjach wielkanocnych w Polsce i na Śląsku.

Pokazała też dzieciom pisanki o barwach niebiesko – żółtych, wykonane przez uczestników tegorocznego konkursu na najpiękniejszą pisankę – kroszonkę, które były zadedykowane specjalnie dla ukraińskich uczestników wystawy, co było bardzo miłym i wzruszającym momentem dla dzieci i ich opiekunów. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Obrazy malowane światłem i cieniem”. Pani Ania pokazała technikę malowania piaskiem na podświetlonym szkle, a następnie podczas nastrojowej muzyki uczniowie podzieleni na grupy uruchamiali swoją wyobraźnię i malowali przepiękne krajobrazy, a w drugiej części kartki świąteczne. Jak się okazało każdy malować umie. Pod koniec zajęć dzieci wspólnie z nauczycielami podziwiali efekty wykonanej pracy.