Zajęcia profilaktyczne – Stowarzyszenie Klub Abstynentów „Przyszłość”

przyszloscW ramach profilaktyki uzależnień nasza szkoła aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Klub Abstynentów „Przyszłość” z Bytomia. Dnia 15 listopada 2022 r. zaprosiliśmy specjalistów zajmujących się uzależnieniami, którzy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów klasy 8. Uczniowie brali udział w zajęciach profilaktycznych „Wybieram wolność”, wysłuchali świadectwa osoby uzależnionej z wieloletnią abstynencją, poznali postawy asertywności wobec środków uzależniających, mogli zadać pytania prowadzącym oraz zostali wyposażeni w wiedzę, gdzie można szukać pomocy specjalistycznej w przypadku zagrożenia uzależnieniem.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju inicjatywy nie tylko wyposażą naszą młodzież w wiedzę, ale również pomogą im rozeznać czynniki ryzyka, z którymi mogą się zetknąć w różnych sytuacjach życiowych oraz będą wiedzieć, że w twórczy i aktywny sposób można rozwijać się – bez „wspomagaczy”. Dziękujemy naszym gościom panu Bronisławowi Winszczykowi i panu Zygmuntowi Kosowskiemu za przeprowadzenie zajęć.