Zielona Szkoła w Jastrzębiej Górze

jastrzZielona Szkoła

Drodzy Państwo 9 czerwca 2017r. wyjeżdżamy na Zieloną Szkołę.

Czas:  9 – 22 czerwca 2017r.

Miejsce:

Dom Wczasowy VIS
Jadwiga Dzierzęcka
ul. Królewska 13, 84-104 Jastrzębia Góra

tel. (58) 674-96-01

Ośrodek znajduje się 300 metrów od piaszczystych plaż Bałtyku z wybrzeżem klifowym. Teren ośrodka jest ogrodzony.

Uczestnicy: 3a, 3b, 3c, 3d – 58 uczniów.

Opiekunowie: Pani Maria Kobielska, Pani Irena Orawiec, Pani Aldona Szkalska, Pani Anna Kasz, Pani Małgorzata Makarowska-Wrzosek, Pani Anna Świerdza

W ramach pobytu na Zielonej Szkole mamy zapewniony:

– przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, WC, TV, DVD;

– ubezpieczenie NNW;

– zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami;

– wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolacja) oraz podwieczorek. Śniadania i kolacje serwowane w postaci szwedzkiego bufetu, obiady podawane tradycyjnie;

– prowiant na drogę powrotną oraz wycieczki całodniowe;

– opiekę medyczną: pielęgniarka całodobowo oraz lekarz na wezwanie;

– dyplom, czapeczka oraz upominek dla każdego uczestnika;

– paszport „Morska przygoda”.

Do naszej dyspozycji w Ośrodku VIS będą:

– zielony teren rekreacyjny z oczkiem wodnym, alejkami oraz kręgiem ogniskowym;

– trawiaste boisko do piłki nożnej;

– boisko do siatkówki i koszykówki;

– nowoczesny plac zabaw;

– sprzęt sportowy;

– kącik gier (stół do bilarda, tenisa stołowego, piłkarzyki, cymbergaj);

– sale przystosowane do zajęć dydaktycznych wraz ze sprzętem audiowizualnym;

– kawiarnia z TV;

– chatka myśliwska zaopatrzona w wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający i oświetlenie (idealne do zorganizowania dyskoteki).

Wycieczki w cenie zielonej szkoły to:

– wycieczka autokarowa na Półwysep Helski  (w programie: rejs statkiem po morzu, wizyta w helskim fokarium oraz molo w Juracie);

– wycieczka autokarowa do Władysławowa (w programie: „spacer po dnie oceanu”, czyli zwiedzanie Ocean Parku we Władysławowie oraz spacer po Alei Gwiazd Sportu);

– całodzienna wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Gdyni i Gdańska (w programie: zwiedzanie Daru Pomorza, Skweru Kościuszki w Gdyni, wejście na interaktywną wystawę dla dzieci Ludzie – Statki – Porty oraz przejście po Starówce w Gdańsku);

– wycieczka autokarowa do Fermy Strusi w Kniewie (w programie: zwiedzanie fermy z przewodnikiem, karmienie zwierząt, pokaz smażenia oraz degustacja jajecznicy ze strusiego jaja)

– wycieczka autokarowa do Zamku Krzyżackiego w Malborku (w programie zwiedzanie z przewodnikiem dawnej siedziby Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego);

– wycieczka piesza na Latarnię Morską w Rozewiu.

Zajęcia w cenie zielonej szkoły to:

– ognisko z pieczeniem kiełbasek;

– dyskoteki;

– olimpiada sportowa;

– wejście na basen kryty pod opieką ratownika WOPR;

– zajęcia animacyjne: „Chrzest morski – spotkanie z Neptunem” oraz „Czarodziejki świat Pana Kleksa”;

– spotkanie z kapelą kaszubską.

Ekwipunek młodego podróżnika:

1. Piżama (2 szt.).
  2. Bluzeczki bawełniane – 7 sztuk typu t–shirt.
  3. Spodnie długie – 2 pary (+1 na sobie), krótkie spodenki, spodnie dresowe (legginsy).
  1. Swetry (bluzy)– 2 sztuki (+1 na sobie).
  2. Kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka ocieplana (ze sprawnymi zamkami).
  3. Spódniczka, bluzka imprezowa.
  4. Majtki – 7 sztuk, skarpetki – 7 par.
  5. Ręcznik kąpielowy duży, ręcznik mały.
  6. Czapka na uszy, czapka z daszkiem lub chustka na głowę, strój kąpielowy, czepek.
  7. Buty pełne (+1 na nogach), sandały, pantofle, klapki na basen.
  8. Mydło (może być w płynie), gąbka, szczotka, grzebień, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, kubek, krem ochronny, chusteczki higieniczne, dezodorant, proszek mały (saszetki turystyczne), szampon, szmatka do butów, suszarka do włosów (dla dziewczynek). Kosmetyki w mniejszych opakowaniach.
  9. Przedmioty „umilające” wolny czas np.: książka, kolorowanka, gra planszowa, karty, przytulanka, skakanka, guma, latarka – obowiązkowo!
  10. ŁOPATKA DO PIASKU.
  11. Zeszyty, blok, piórnik, kredki, klej, nożyczki, papier kolorowy.
  12. Znaczki, adresy lub zaadresowane koperty.
  13. Kieszonkowe – 150zł (w banknotach po 10 zł) w kopercie podpisanej wkładamy do torby podróżnej. Kwota będzie przeliczana przy dziecku w ośrodku i zabrana przez wychowawcę w depozyt. Uczniowie będą wypłacali wg ich potrzeb.

Bardzo prosimy, aby nie przekazywać dzieciom dodatkowej pieniędzy, ponieważ jest to dosyć trudna sytuacja, która jest przyczyną konfliktów i nieporozumień między dziećmi.

1. Aviomarin oraz tabletki do ssania przy bólu gardła – obowiązkowo wszyscy. W przypadku brania leków na stałe – leki podpisane w woreczku z dokładnymi dawkami przepisanymi przez lekarza.
  2. Rzeczy oznaczyć + spis rzeczy do walizki (zgodny z zawartością). Bagaż ze sprawnym zapięciem podpisać i oznaczyć podanym kolorem wstążki (kl. 3a- żółty, kl. 3b- czerwony, kl. 3c – zielony, kl. 3d – niebieski).
  3. Mały plecaczek z prowiantem na drogę, pojemnik na chleb, kubek, picie niegazowane, woreczki śniadaniowe, chusteczki higieniczne i chusteczki odświeżające, okulary przeciwsłoneczne, książka.
  4. Telefon i inny sprzęt multimedialny TYLKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Szanowni Państwo.

Czas wyjazdu na zieloną szkołę to czas integracji, poprawy wzajemnych koleżeńskich relacji, nauka samodzielności, odpowiedzialności i zaradności. Mamy zamiar odpocząć od komputerów i wszelkiej elektroniki.

Telefon będzie tylko i wyłącznie do kontaktu z rodzicem w czasie do tego wyznaczonym, jednak nie później niż do kolacji. W dni, w których mamy całodzienne wycieczki rozmowy będą możliwe dopiero po powrocie.

Bardzo prosimy, aby dostosować się do naszych zasad, ponieważ TELEFONY przyczyniają się do sporego zamieszania, konfliktów i trudnych sytuacji.