Dzień Zwierząt

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWe wtorek (8 października) Dzień Nauki rozpoczął się od wizyty w szkole naszej byłej uczennicy – Aleksandry Poźniak, której pasją jest hodowla pająków oraz gadów. Ola podzieliła się z uczniami klasy 4 a swoją wiedzą na temat gadów występujących w Polsce oraz przedstawiła im swoich milusińskich. Natomiast uczniowie klas 5, po dzisiejszych warsztatach z Panią  Agatą Kloczkowską z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, mogą wyruszyć do lasu i zabawić się w tropicieli. Pani Agata zapoznała uczniów z tropami i śladami jakie pozostawiają po sobie zwierzęta. Na zakończenie dnia, uczniowie klas 1 spotkali się z czworonożnymi podopiecznymi Fundacji Pomocy Zwierzętom „Chatul” w Bytomiu oraz ich opiekunkami. Porozmawiano na temat odpowiedzialności jaka spoczywa na człowieku, który zdecydował się na posiadanie psa lub kota. Uczniowie przekazali zebrane przez siebie prezenty dla czworonogów – karmę, koce.