Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu

Nasi uczniowie w międzynarodowym projekcie Erasmus+

angelo grupaNasza przygoda z dziennikarstwem

Młodzież naszej szkoły z klasy Ic gimnazjum wzięła udział w programie “The daily European”.

Zapraszamy do Galerii

W ramach tego programu, po przygotowaniu się wcześniejszym w szkole uczniowie udali się do Poronina, gdzie od 10 do 18 maja, pod opieką organizatorów i nauczycieli rozwijali swoje pasje dziennikarskie. Spotkali się z młodzieżą z innych szkół z Litwy i Czech, mieli okazję współpracować, szlifowali język angielski. Jednym z zadań było nakręcenie reportażu na temat lokalnej społeczności i jej problemów. Uczniowie mieli też okazję zaczerpnąć z bogatych doświadczeń szkolących ich dziennikarzy. Zajęcia prowadzone były metodami edukacji nieformalnej.

Uczniowie gościli w gimnazjum w Nowem Bystrem. Młodzież z Gimnazjum w Nowem Bystrem przygotowała informacje i wystawę poświęconą patronowi szkoły- Bronisławowi Czechowi, który w dniu 5 czerwca 1944 roku zmarł w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Przygotowali oni również quiz z wiedzy o Czechach, natomiast młodzież uczestnicząca w projekcie w ramach programu Erasmus+ (z Litwy, Czech i Bytomia) przeprowadzała z naszymi gimnazjalistami wywiady i nagrywała krótki fotoreportaż.Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe i wokalne.

Można przeczytać na ten temat artykuł na stronie internetowej Gminy Poronin.

W ramach programu “The daily European” młodzież miała okazję zapoznać się trochę z pracą w radiu, zwiedzając krakowską rozgłośnię.

Ciekawym doświadczeniem była również wizyta w Tygodniku Podhalańskim.

Można obejrzeć krótki reportaż filmowy (min. 11.15):

Wiadomości Lokalne Telewizji Tygodnika Podhalańskiego: Wydanie 21/2015

Choć nie każdy z uczestników zostanie dziennikarzem, była to na pewno duża szkoła w małej formie, uczniowie poznali wiele ciekawych osób oraz nawiązali wiele przyjaźni.

Więcej informacji na temat możliwości realizacji projektów dla młodzieży w ramach programu Erasmus+ w prezentacji i na stronie internetowej Erasmus+.

 Przepiękne zdjęcia pana Angelo Guardia dostępne na FB The Daily European