Niezapomniane wrażenia z wycieczki w Pieniny

pieniny 6W dniach od 8-10 czerwca odbyła się trzydniowa wycieczka do Pienin dla uczniów drugiej i trzeciej klasy gimnazjum (była też przedstawicielka pierwszych klas). Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowego kościółka w Dębnie Podhalańskim (zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO), następnie zaliczyliśmy spacer po zaporze Czorsztyn – Niedzica oraz wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na Trzy Korony. Podsumowaniem dnia była kąpiel w zimnym basenie i relaksującym jacuzzi. W drugim dniu atrakcją był Spływ przełomem Dunajca pod sterami Flisaków, którzy przekazali naszym uczniom całą swoją wiedzę na temat pienińskiego krajobrazu. Po 2 godzinnym rejsie na tratwach nastał czas na troszkę ruchu. Wejście na Palenicę – czego nie robi się dla pięknej panoramy Pienin. Mimo zmęczenia, młodzież chętnie słuchała panią przewodnik na zamku „Dunajec” w Niedzicy, który był następnym celem naszego zwiedzania. Po tak wspaniałym dniu nadszedł czas na odpoczynek w Szczawnicy, gdzie uczniowie mieli czas na zakup pamiątek i degustację najlepszych lodów. Mimo zmęczenia doszło również do dyskoteki – przeboje nie z tej epoki – ale tancerze podołali. W trzecim i ostatnim dniu nadszedł czas na Zakopane , gdzie nasi uczniowie odbyli ostatni spacer po Dolinie Kościeliskiej, zwiedziliśmy również Wąwóz Kraków. Po 12 kilometrowej drodze wszyscy z utęsknieniem czekali na Krupówki, gdzie zaopatrzyliśmy się w ostatnie zakopiańskie pamiątki.

Do Bytomia dotarli wszyscy zadowoleni, cali i zdrowi.

Niestety to była ostatnia wspólna wycieczka z naszymi trzeciogimnazjalistami.

Martyna Pawłowska ( OWCA :D )