Jesienny sensoryczny spacer klasy 2a

4-maly„Odnaleźć piękno w najmniejszym skrawku przyrody” to motto Projektu Edukacyjno- Artystycznego „Zielony Zakątek” do realizacji którego przystąpiliśmy w październiku.

Głównym założeniem projektu jest rozbudzanie zamiłowania dzieci do świata przyrody. Świadome wykorzystanie środowiska naturalnego do łagodzenia stresu, przemęczenia poprzez integrację sensoryczną to jedno z zadań, które postanowiliśmy po części zrealizować wybierając się do parku na sensoryczny jesienny spacer.

To właśnie jesień, jak żadna inna pora roku obfituje różnorodnością bodźców zmysłowych. Nasz sensoryczny jesienny spacer do parku był oparty na jeszcze większym uaktywnieniu i zaangażowaniu pięciu narządów zmysłu w całościowym odbiorze scenerii jesiennej, dzięki którym dzieci mogły doświadczać, przeżywać, badać i wreszcie dokumentować zaobserwowane zjawiska w przyrodzie.

Cieszyliśmy wzrok przecudnymi barwami jesieni, wsłuchiwaliśmy się w odgłosy szeleszczących liści pod stopami.

Udało nam się sfotografować zielonego pasikonika, który na chwilę zatrzymał się na korze drzewa.

Badaliśmy fakturę różnorodnych drzew, sporządzając

„Autograf drzew” poprzez przyłożenie papieru do kory drzewa i pocieranie ołówkiem uzyskiwaliśmy niepowtarzalne odciski.

W naszej krótkiej wędrówce udało nam się znaleźć nietypową dziuplę, w której wiewiórki gromadziły swoje zapasy.

„Przytulanie drzew” to kolejny sensoryczny krok, który na chwilę pozwolił nam się zrelaksować i ukoić nasz system nerwowy.

Z całym zapasem jesiennych skarbów wróciliśmy do szkoły a one zapewne będą stanowiły inspirację do kreatywnych prac plastycznych.

Jesienny spacer do parku odprężył nas wszystkich i dodał energii do dalszej pracy.

Zapraszamy do fotorelacji – klik!