Akcja WIRUSOOCHRONA

img-20211014-wa0029Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie oraz dużą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów, ze zwróceniem uwagi na wirusa SARS-CoV-2 i grypy, klasy I-III kolejny raz przystąpiły do Akcji informacyjno-edukacyjnej dla dzieci „WIROSOOCHRONA”. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie wzbogacili swoją wiedzę z dziedziny zdrowia i higieny. Poznali podstawowe zasady zdrowego stylu życia ze zwróceniem uwagi na higienę rąk i inne nawyki higieniczne, odpowiednie odżywianie, aktywność fizyczną, dostosowanie ubioru do pogody, postępowanie w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa. Dowiedzieli się również o roli szczepień jako najskuteczniejszego sposobu zapobiegania chorobom zakaźnym. Zdobytymi informacjami dzieci dzieliły się w domu ze swoimi rodzicami i innymi domownikami. Dzięki tym zajęciom utrwaliły swoje prawidłowe przyzwyczajenia, z których będą korzystały na co dzień.