Dotykamy gwiazd na zajęciach z innowacji przyrodniczej

mars-3Na zajęciach z innowacji przyrodniczej poruszamy różną tematykę, interesują nas nie tylko zjawiska chemiczne i fizyczne (chociaż uwielbiamy przeprowadzać różnorakie eksperymenty), ale także staramy się być na bieżąco z informacjami dotyczącymi otaczającego nas świata. Każdy z nas pewnie śledził albo czytał informacje związane z lądowaniem łazika Perseverance na Czerwonej Planecie. Ostatnie spotkanie poświęciliśmy na przypomnienie informacji o budowie Układu Słonecznego. Mogliśmy wysłuchać i obejrzeć prezentację ucznia klasy 4b – Kacpra Uryszka, która dotyczyła Marsa. Kacper od lat fascynuje się astronomią i w interesujący sposób przybliżył nam ciekawostki związane z Czerwoną Planetą. Podczas spotkania okazało się, że nie tylko Kacpra zainteresowania sięgają gwiazd. Swoimi doświadczeniami z obserwacji nieba podzielił się również Szymon Paściak, który wraz ze swoim tatą podczas wakacyjnych wieczorów zgłębia tajemnice konstelacji.