Dzieci z Ukrainy w naszej szkole – integracja z dziećmi polskimi

u1

Nasza szkoła przyjęła grupę dzieci z Ukrainy z wielką życzliwością i otwartością. Tworzą one Odział Przygotowawczy. Dzieci zostały otoczone opieką i wsparciem psychologiczno- pedagogicznym. Dzięki życzliwości i otwartym sercom społeczności szkolnej SP 36 otrzymały również wyposażenie w niezbędne pomoce i przybory szkolne. Na lekcjach języka polskiego poprzez zabawę uczą się podstawowych polskich słów i zwrotów, polskich nazw przedmiotów, poznają nasze tradycje i obyczaje, doskonalą wymowę.

Z każdym dniem nabywają pewności siebie, przełamują nieśmiałość stają się bardziej otwarte na nową rzeczywistość. Chętnie, choć powoli, małymi krokami integrują się z dziećmi polskimi w zabawie, w grach sportowych. Z ochotą uczą się polskich piosenek. Klasa 2a – klasa artystyczna przygotowała dla Oddziału Przygotowawczego krótki program artystyczny witając go w naszej społeczności szkolnej podczas którego zaproszono do wspólnej zabawy.

Mamy nadzieję, że nasza szkoła stała się i będzie miejscem spokoju i stabilizacji nie tylko dla tych dzieci, ale również dla ich rodzin a integracja ze środowiskiem szkolnym, opieka nauczycieli oraz poczucie bezpieczeństwa będą najważniejszymi priorytetami w umacnianiu prawidłowych relacji między dziećmi polskimi i ukraińskimi.

Teraz najważniejszy jest uśmiech wszystkich dzieci!