II miejsce w konkursie powiatowym „IT EXPERT-INFORMATYKA PO ANGIELSKU”

20220510_111500-malyW wyniku wygranych eliminacji szkolnych uczniowie: Małgosia Szeliga i Tymek Klimas z kl.7d wzięli udział w dniu 10 maja 2022r. w finale powiatowego konkursu „IT EXPERT – INFORMATYKA PO ANGIELSKU” organizowanego przez SP nr 45. Po dogrywce z drużyną z SP nr 45 nasz dwuosobowy zespół zajął II miejsce w Bytomiu. Konkurs był bardzo ciekawy, gdyż na wstępie uczniowie byli inspirowani i wprowadzeni w świat robotyki i automatyki przez dr inż. Witolda Kriesera, który przygotował dla uczestników konkursu związaną z tym zagadnieniem prezentację oraz krótkie ćwiczenia w programowaniu obiektowym. W drugiej części konkursu uczniowie wykonywali zadania z zakresu informatyki po angielsku, które dały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności zarówno z języka angielskiego jak również informatyki. Naszym finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.