Kangur 2017 – rozstrzygnięty!

kangooZnamy już wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego „Kangur 2017”. Cieszymy się bardzo, że wśród wyróżnionych znalazł się nasz najmłodszy uczestnik konkursu siedmioletni uczeń klasy 2 a Jakub Polewiak startujący w kategorii „Żaczek”. O wyróżnienie dosłownie „otarła się” w tej samej kategorii również siedmiolatka Milena Fesser z kl.2a, której zabrakło zaledwie 0,75 pkt. Trzeba przyznać, że w tym roku największe zainteresowanie konkurs matematyczny wzbudził wśród uczniów klas najmłodszych. W kategorii „Żaczek” startowało 19 uczniów, a w kategorii ”Maluch”12 uczniów.

W kategorii „Maluch” w naszej szkolnej statystyce najlepszy był Piotr Zieliński z kl.3 c (60 pkt.), tuż za nim Maria Galas z kl.3 b (59,75 pkt.). W klasach starszych SP, w kategorii „Beniamin” najwięcej punktów zdobyła Zuzia Bazylkiewicz kl.5 a (75,5 pkt.), wśród gimnazjalistów w kategorii „Kadet” Adam Gola kl.I a (90 pkt.). W kategorii ”Junior” naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Sadownik kl. III b.

Wszystkim uczestnikom konkursu matematycznego serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłej edycji.