Mikołajki – niecodzienny klimat i odrobina magii

2a-maly6 grudnia zapewne wszystkim dzieciom kojarzy się z Mikołajem.

W naszej społeczności szkolnej również celebrowaliśmy ten zwyczaj Mikołajkowy, choć ze względu na trudną sytuację pandemiczną miał on nieco inny wymiar.

Mikołajkowy czas to chwila radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi.

W tym dniu w klasach dominował kolor czerwony a to za sprawą uczniów i pracowników naszej szkoły, którzy nie szczędzili tej barwy przy doborze stroju, ale chętnie paradowali w czapkach i innych akcesoriach mikołajkowych.

Choć Mikołaj w tym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne nie odwiedził osobiście każdej klasy, jak to bywało rokrocznie to przecież żadna klasa nie zapomniała o celebrowaniu tego zwyczaju.

Oprócz symbolicznych podarków mikołajkowych, w klasach odbywały się quizy mikołajkowe, konkursy, wyjścia do kina a klasy trzecie z tej okazji odbyły wycieczkę do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Zobaczcie sami, jak wyglądał ten dzień.