Nawigacja w każdą pogodę

nawSzanowni Rodzice!
Pragniemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła w ramach szkolnej inicjatywy profilaktycznej, do realizacji programu „Nawigacja w każdą pogodę”.
Jest to opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej pakiet narzędzi badawczo-profilaktycznych do samodzielnego wykorzystania przez kadry szkolne. Umożliwia on wykonanie autodiagnozy środowiska szkolnego oraz realizację działań profilaktycznych opartych na wynikach tej diagnozy.

Program dedykowany jest do pracy z nauczycielami, młodzieżą oraz rodzicami.
Jego głównym celem jest poprawa kondycji psychicznej uczniów i zapobieganie problemom mogącym wynikać z jej pogorszenia ( w tym m.in. przemocy, korzystania z substancji psychoaktywnych, uzależnieniom behawioralnym)
Program wspiera realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa. Jego realizacja kończy się otrzymaniem przez szkołę certyfikatu uczestnictwa.
W celu bliższego zapoznania się z zasadami programu zachęcamy do obejrzenia materiałów szkoleniowych