Niezwykłe miejsce – niezwykła podróż do świata marzeń

4Inwałd – Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykle miejsce, do którego w piątek przybyli uczniowie z klasy 2 a i 3a. Miejsce niezwykłe, bo jakże w ciągu jednego dnia można stanąć przed najsłynniejszymi budowlami świata. Odbyliśmy podróż przez Australię, Grecję, Włochy, Chiny, Meksyk podziwiając miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw.

To prawdziwa magia, której wszyscy doświadczyliśmy będąc jednego dnia przed najsłynniejszą Wieżą Eiffla- symbolem Paryża, stojąc na Placu św. Piotra w Watykanie czy Placu św. Marka w Wenecji obserwując cumujące tam gondole. Zatrzymaliśmy się przed Wielkim Murem Chińskim, Bramą Brandenburską poznając historię każdej z tych miniaturowych budowli dzięki wiedzy jaką przekazała nam pani przewodnik, która oprowadzała nas po najciekawszych budowlach świata.

Nie mogło zabraknąć w naszej podróży marzeń naszych rodzimych słynnych polskich budowli jak: Malbork, Sukiennice w Krakowie czy Stadion Narodowy.

Park Miniatur to tylko ułamek tego co zwiedziliśmy i doświadczyliśmy. Dalszym punktem naszej wyprawy był Dom strachów– jedyna okazja, aby dać się przestraszyć mumii faraona. Cały wystrój domu strachów oraz wszelkie pojawiające się w nim „niespodzianki” były utrzymane w motywie Starożytnego Egiptu. Niezwykłych emocji i wrażeń dostarczyła nam jazda na Egypt Spinning Coaster.

Z tego niezwykłego miejsca przenieśliśmy się do osady średniowiecznej zwiedzając zamek średniowieczny oraz Warownię z średniowieczną salą tortur. Odwiedziliśmy średniowieczną Chatę Garncarza, gdzie na warsztatach plastycznych lepiliśmy z gliny naczynia codziennego użytku, gdzie po skończonej pracy każdy mógł zabrać do domu swój artystyczny wytwór.

Nasza magiczna podróż do Świata Marzeń została uwieńczona pysznym posiłkiem w murach średniowiecznego zamku. Była to niezwykła wyprawa, która na długo zostanie w naszej pamięci.

Oto relacja fotograficzna z naszej podróży „Dookoła świata” w skali mikro.