Ogólnopolska akcja Żonkile

logo-z1Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji “Żonkile” organizowanej przez warszawskie Muzeum POLIN. Żonkil jest symbolem powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia 1943 roku Żydzi z getta zorganizowali powstanie przeciwko hitlerowcom. Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca Żydowskiej Organizacji Bojowej. Co roku 19 kwietnia składał bukiet żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu.

W ramach projektu 19 kwietnia 2022r. wspólnie uczcimy rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Zostaną przeprowadzone lekcje tematyczne  z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie