Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

imageOgólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku pod hasłem:  Polscy autorzy dla klimatu! organizowany jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która namawia do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom i przekonuje, że jest to najlepszy sposób na wspólnie spędzony czas i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.  W naszej szkole też będziemy aktywnie brać udział w akcji, poznamy historię reportera i fotografa Kazimierza Nowaka, który wyruszył w długą podróż po Afryce. Jako pierwszy człowiek na świecie przemierzył Czarny Ląd z północy na południe i z powrotem, w dodatku podróż tę odbył głównie na… rowerze.  Relacje z aktywnego tygodnia czytelniczego przedstawimy w przyszłym tygodniu.