Podczas zajęć szkolnych…trafiliśmy prosto do nieba!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPoniedziałek 8 stycznia był dniem pełnym emocji, nasi uczniowie trafili bowiem prosto do nieba, a to za sprawą niezwykłego planetarium! Podczas seansu w planetarium odbyli niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz dostarczył im niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, rozbudził zainteresowania i uzupełnił przerabiany na lekcjach materiał. Pozwolił na zrozumienie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Uczniowie zapoznali się m.in. z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej, zmianami położenia planet i faz Księżyca oraz zaćmienia Słońca. Teraz astronomia nie jest nam obca!

Relacja: Aleksandra Kocot, kl. 4a