Promyki Radości – tęsknimy za Wami…

zdjecie „Życie jest teatrem , aktorami ludzie…” William Szekspir

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Teatr jest magią . Tu wszystko jest możliwe. Teatr może towarzyszyć procesom edukacyjnym i terapeutycznym.  Jest rodzajem zabawy twórczej, podczas której tworzymy wspólnie inscenizacje.

Uczeń staje się artystą, twórcą scenografii, kostiumu i rekwizytu. Jest  członkiem grupy aktorów i ma świadomość, że pełni bardzo ważną rolę i od niego zależy sukces całej grupy. Zajęcia teatralne maja ogromny wpływ na rozwój ucznia – pomagają kształtować charakter, rozładować emocje, uczą kreatywnego myślenia. Pamiętajcie, że w domu też możecie stworzyć klimat teatru. My przygotowałyśmy dla Was maski. Spróbujcie swoich sił. Wiemy, że jesteście niezwykle kreatywną grupą. Dużo dobrego!