Stawiamy na zdrowe odżywianie! – piąty dzień Tygodnia Zdrowia i Bezpieczeństwa

Dzień piąty

Ostatni dzień Tygodnia Zdrowia i Bezpieczeństwa relacjonuje nasza niezastąpiona Ola Kocot z klasy 4a: „Piątek 18 maja upłynął pod hasłem zdrowego odżywania. Na odbywających się w tym dniu zajęciach kulinarnych zapoznaliśmy się z piramidą zdrowego żywienia oraz zasadami prawidłowego odżywiania. Wiedza ta jest bardzo cenna, ponieważ nawyki żywieniowe z dzieciństwa wpływają na późniejszy styl życia. Poznanie zalet zbilansowanego odżywiania zaowocuje w przyszłości prowadzeniem zdrowego stylu życia. O tym jak można smacznie, a zarazem zdrowo się odżywiać, przekonaliśmy się w praktyce, pijąc przepyszne, wyciskane soki z owoców oraz przyrządzając smakowite sałatki! Prócz tematu zdrowego odżywiania, w tym dniu przedstawiona została także problematyka karalności dla nieletnich oraz prelekcja na temat ,,nadzieja nie umiera nigdy – sąd nad papierosem”.”

W ramach tygodnia bezpieczeństwa w klasach 1-3 SP odbył się konkurs językowo-plastyczny na temat niebezpieczeństw jakie czekają na dzieci. Zwyciężyli: I miejsce – Jan Kocot kl. IIIa, II miejsce – Martyna Pogoda kl. IIIb, III miejsce – Julia Michalczewska kl. IIIc. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, w tym książki w języku angielskim. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie!