Świetlica – profilaktyka nowotworowa

img_1677W związku z obchodzonym w lutym DNIA WALKI z RAKIEM  szkolni koordynatorzy PCK oraz programu Trzymaj Formę zorganizowali wśród dzieci świetlicowych – klas drugich i trzecich zajęcia o tematyce profilaktyki antynowotworowej.

Choroba nowotworowa jest jedną z przodujących wśród naszego społeczeństwa, jest niestety w wielu przypadkach śmiertelna. Dlatego też, tak ważne jest aby  działania profilaktyczne, które mogą pomóc jej uniknąć, należy wdrażać już u najmłodszych pociech.
Nauczyciele przeprowadzający akcję podnosili poziom wiedzy w tym kierunku wśród uczniów , przy wykorzystaniu broszur informacyjnych, multimediów , przeprowadzili pogadankę i dyskusję  tematyczną.
Uczestnicy warsztatów chętnie zainteresowali się tematem. Dzieci mają dużą wiedzę dotyczącą powstawania oraz profilaktyki  chorób nowotworowych.
Na zakończenie wykonywali prace plastyczne, w których nawoływali do działań mających na celu przede wszystkim ochronę własnego zdrowia.
Zapraszamy do galerii – klik!