Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa – dzień pierwszy

v-tzdib-z%cc%87yj-z-pasja%cc%a8-007mW poniedziałek 14 maja 2018 r. rozpoczęliśmy V Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa. Tak zrelacjonowała dla nas ów dzień Natalia Krążyńska, uczennica klasy 5b:

„W małej sali gimnastycznej odbyły się prelekcje dotyczące dwóch różnych dziedzin. W  pierwszej z nich poruszona była tematyka sportowa. Prowadził ją Dawid Nowak, nasz absolwent, oraz Dawid Wolff. Panowie pytali, czym dla nas jest dieta. Dzieci po udzieleniu odpowiedzi dostawały nagrody. Później na tablicy multimedialnej ukazała się piramida zdrowego żywienia. Panowie zaczęli o niej opowiadać. Kolejno poruszyli temat makro- i mikroelementów. Zadawali pytania, a dobre odpowiedzi zostały nagrodzone. Następnie mówili o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Przeszli do aktywności fizycznej i zadawali pytania: kto jest sportowcem? kto nie lubi sportu? Wybrali 4 osoby i włączyli stoper na 30 sekund. Ochotnicy stojący na środku w tym czasie musieli zrobić jak najwięcej przysiadów. Każdy z uczestników dostał batona oraz wejściówkę dla rodzica. Na sam koniec panowie podziękowali, a publiczność nagrodziła ich brawami.

Drugą prelekcję wygłosiła pani higienistka szkolna. Opowiedziała dzieciom o prawidłowej postawie stojącej oraz siedzącej. Pokazała klasie 1c jak prawidłowo siedzieć i jak powinniśmy się opierać. Radziła również, żeby ciężar zakupów rozdzielić na dwie ręce. W jednej ręce powinno być tyle samo ciężaru, co w drugiej. Namawiała też do codziennego ruchu. Pokazywała przy szafie jak można ćwiczyć prawidłową postawę stojącą. Później wszystkie dzieci w obecności pani higienistki powtarzały ćwiczenia przy szafie. Następnie przeszliśmy do mycia rąk. Pani mówiła, że jest to bardzo ważna czynność. Powinniśmy myć ręce po zabawie ze zwierzętami, po przyjściu z podwórka, po dotykaniu surowego mięsa oraz po przyjściu ze sklepu. Na koniec pani higienistka pokazała jak prawidłowo myć ręce, by się nie zarazić. Dzieci z uśmiechem na twarzy powtarzały z panią mycie rąk.

Już jutro kolejne tematy! Serdecznie zapraszam! „

My, wraz z organizatorami, także zapraszamy!

v-tzdib-z%cc%87yj-z-pasja%cc%a8-001-m v-tzdib-z%cc%87yj-z-pasja%cc%a8-002-m v-tzdib-z%cc%87yj-z-pasja%cc%a8-007m v-tzdib-z%cc%87yj-z-pasja%cc%a8-009-m v-tzdib-z%cc%87yj-z-pasja%cc%a8-012m