Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa – dzień trzeci

Dzień trzeci

Minął trzeci dzień Tygodnia Zdrowia i Bezpieczeństwa. Zdjęcia już dostępne w Galerii. Tak oto relacjonuje go Cezary Bujak z klasy 5b, nasz kolejny korespondent:

„Między godziną 8.00 a 12.30 na dużej sali gimnastycznej odbył się konkurs pt. Trzymaj Formę. Każdą klasę reprezentowały 3 wybrane przez wychowawców osoby. Po krótkiej rozgrzewce rozpoczęła się pierwsza konkurencja. Uczniowie wykonywali w biegu różne ćwiczenia, między innymi: bieg ze skakanką, odbijanie piłeczki ping-pongowej oraz biegi na czworakach z piłką lekarską. Kiedy dana osoba dobiegła na metę, otrzymywała pytanie, na które musiała odpowiedzieć. Po poprawnym odpowiedzeniu trzeba było pobiec do punktu wyjścia. W drugiej konkurencji po przebiegnięciu wyznaczonego dystansu uczeń musiał wskazać obrazek związany ze zdrowym trybem życia. Po zakończeniu tej konkurencji każdy zawodnik miał rozwiązać rebus oraz narysować piramidę żywienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci owoców oraz soków owocowych. Wszyscy wspaniale się bawili.

Wyniki Konkursu „Trzymaj Formę” – Pierwsze miejsca w poszczególnych przedziałach klasowych zdobyły reprezentacje klas: 5a, 6a, 7b, IIc gim, IIIb gim. Gratulujemy!

W tym samym czasie odbywały się zajęcia pt. Ekologia mieszczucha. Pierwsza część zajęć odbywała się na szkolnym boisku, gdzie uczniowie podzieleni na cztery grupy pobrali oraz zbadali próbki gleby. Po krótkiej przerwie uczestnicy omówili swoje obserwacje. Później, w celu zmierzenia pH, do probówek z ziemią wlali płyn Heiliga (oczywiście pod okiem doświadczonej prowadzącej). Po omówieniu reakcji grupy rozpoczęły wodną część zajęć. Każda grupa dostała fiolkę z wodą (w każdej fiolce była woda innego pochodzenia). Aby uzyskać pH wody każda z grup do fiolki wlała wskaźnik pH. Każda grupa miała inny poziom pH w swojej wodzie. Woda ponownie zmieniła swoje pH po dolaniu do roztworu octu. Na koniec zajęć każda grupa wsypała do fiolki sodę oczyszczoną i przedstawiła wszystkie dotychczasowe obserwacje. Były to bardzo ciekawe i rozwijające warsztaty.

Ostatnia w tym dniu atrakcja odbyła się dla klas 1-3. Jedna z naszych gimnazjalistek, Kasia, przywiozła na szkolne boisko dwa kucyki: Kubusia i Szarą. Zwierzęta były spokojne, więc można było je pogłaskać.

Instruktorka jazdy pokazała uczniom jak bezpiecznie podchodzić do konia, pokazała osprzęt, jak pielęgnować i zajmować się koniem oraz opowiedziała o swojej pasji.

To było wspaniałe przeżycie! Dzieci były zachwycone i podziękowały Kasi wielkimi brawami.

Jutro odbędą się kolejne warsztaty i atrakcje. Zapraszamy!”