Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa – dzień piąty

5-tzib-2017r-015-sNasz TYDZIEŃ ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA dobiegł końca.
W ostatni dzień tego szaleństwa klasy 1,2 oraz 3 SP brały udział w zajęciach pt : „BEZPIECZNE WAKACJE” Pamiętajmy o bezpieczeństwie nie tylko w szkole i w domu! Warto uważać na siebie, dbać o swoje bezpieczeństwo przede wszystkim w okresie wakacyjnym! Na drugiej godzinie dzieci wykonywały plakaty, których tematem przewodnim były właśnie bezpieczne wakacje. W naszych progach gościliśmy również pana Policjanta, który przybliżył nam kwestię bezpieczeństwa na drodze, uwrażliwiał na noszenie odblasków byśmy byli widoczni na drodze, mogliśmy przypomnieć sobie, w co powinien być wyposażony rower. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu „Pierwsza Pomoc” dla klas I gimnazjum i 4 klasy. Klasy 5 oraz 3 gimnazjum rywalizowały w swoim roczniku pomiędzy sobą w TURNIEJU „TRZYMAJ FORMĘ”. Sprawność fizyczna i wiedza na temat zdrowego żywienia to dla naszych uczniów pestka! Nadszedł czas na projekty! Tym razem autorami byli uczniowie klasy 2B. Tradycyjnie gimnazjaliści zaimponowali nam swoimi pracami! Za rok chcielibyśmy zobaczyć równie ciekawe projekty naszych młodszych kolegów i koleżanek – gimnazjalistów. Dla klas 3 SP odbył się TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE. Najmłodsi brali udział w zajęciach pt: „PLECAK – PROFILAKTYKA WAD POSTAWY”. Pani higienistka przybliżyła naszym pociechom temat niezdrowej postawy dla naszego kręgosłupa i opowiedziała co robić by uniknąć tych wad. Klasy trzecie gimnazjum włączyły się do programu profilaktycznego, zainicjowanego przez panią pedagog i psycholog pod hasłem „Najlepszy czas na działanie jest teraz!” Program nosi nazwę Rakoobrona. Jest to ogólnopolska kampania informacyjno – edukacyjna na temat profilaktyki onkologicznej.

Podsumowaniem naszego tygodnia była najbardziej wyczekiwana noc w szkole, ale o tym opiszemy obszerniej w następnym wpisie. Dziękujemy wszystkim organizatorom tego wspaniałego tygodnia.