Warsztaty w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie

img-20220406-wa0000W dniu 6 kwietnia klasy 4b i 5b brały udział w warsztatach w Centrum Edukacji Pożarowej w Chorzowie. Na zajęciach uczniowie poznali różne rodzaje zagrożeń z jakimi spotykają się strażacy. Podczas interaktywnych prezentacji i pogadanek uczniowie dowiedzieli się o niebezpieczeństwach związanych z zatruciem tlenkiem węgla i jak ważne są czujniki dymu. W kolejnych pomieszczeniach Centrum Edukacji dzieci zapoznawały się z najczęstszymi przyczynami pożarów w gospodarstwach domowych i lasach oraz uczyły się jak można im zapobiegać. Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób wzywać pomoc telefonicznie w razie pożaru lub innego niebezpieczeństwa korzystając z numerów alarmowych 112 lub 998.  Pod koniec warsztatów uczniowie mogli dokładnie poznać zawód strażaka, jego zadania i obowiązki, podnieść aparat tlenowy, ubrać się w hełm strażaka, wejść do prawdziwego wozu strażackiego oraz wirtualnie gasić pożar. Wycieczka była udana, podobała się wszystkim uczniom. Podczas omówienia i podsumowania zajęć dzieci stwierdziły, że zawód strażaka jest ciekawy i niebezpieczny, ale też bardzo potrzebny.