Wolność mą miłością – Święto Odzyskania Niepodległości

flaga10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 36 odbyły się uroczyste obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach upamiętnienia święta uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wystąpili w przedstawieniu pt. „Wolność mą miłością”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na Youtube.

Inscenizacja w sposób niekonwencjonalny przekazała tematykę historyczną, zapoznając widzów z dziejami Ojczyzny w okresie rozbiorowym po czasy współczesne. Dzięki uprzejmości dyrekcji Opery Śląskiej w Bytomiu i pani Ewy Kocot dzieci prezentowały swe uzdolnienia aktorskie w pięknych osiemnastowiecznych strojach. Wykorzystano także muzykę rockową i hip-hopową. Tańczono w rytm piosenek zespołów Kobranocka, Panny Wyklęte, KSU i wykonawców: Marii Peszek, Mroziu&Legal, J. Rozmanowskiego. Nowatorskie podejście do tematyki historycznej niezwykle zainteresowało publiczność i wywołało gromkie oklaski po zakończeniu przedstawienia.

Uczniowie pod opieka nauczycieli naszej szkoły pięknie się zaprezentowali na tle dekoracji i z wykorzystaniem rekwizytów pieczołowicie przygotowanych przez pracowników technicznych szkoły oraz rodziców. Dziękujemy wszystkim twórco za wspaniałe uczczenie Święta Odzyskania Niepodległości.