Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu

Z wizytą w Operze Śląskiej

opera8Klasa 4a w ramach innowacji „Okno na świat. Język-kultura-media” miała okazję uczestniczyć

w zajęciach teatralnych w gmachu Opery Śląskiej. Wiedzę dotyczącą teatru, którą usystematyzowali  w trakcie przygotowywania lapbooków, mogli sprawdzić w praktyce w trakcie zwiedzania. Dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Szubert mieli okazję stanąć na scenie, zajrzeć do charakteryzatorni, zwiedzić podziemia oraz poprzymierzać przepiękne stroje i maski. Ponadto poznali historię tego niezwykłego miejsca, które wzbudziło w uczestnikach wiele emocji. Dowiedzieli się również, jakie przesądy krążą wśród artystów. Na koniec otrzymali krzyżówki, które będziemy rozwiązywali na kolejnych zajęciach teatralnych.

Dziękujemy pracownikom Opery Śląskiej za tak miłe przyjęcie!

opera7 opera6 opera5 opera4 opera3 opera2 opera8 opera1