Wsparcie i porady
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją – klik!
Zapraszamy do zapoznania się z informacja mi zawartymi w broszurach dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w wirtualnym świecie.
Dzieci w wirtualnej sieci – pobierz pdf
Nastolatki w wirtualnym tunelu – pobierz pdf
W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpocznie ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.
Rusza ogólnopolska kampania społeczna „Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje”
Gdzie uzyskać szybkie i fachowe wsparcie psychologiczne? W jakich przypadkach interwencja specjalisty jest potrzebna i czy można otrzymać doraźną pomoc nawet przez telefon? Na te i szereg innych pytań dotyczących problemów psychicznych odpowie młodym ludziom i ich opiekunom kampania realizowana przez Ministerstwo Zdrowia.
Nareszcie razem!
Pragniemy serdecznie podziękować Wam za zaangażowanie w tworzeniu prac plastycznych na temat Waszych odczuć związanych z powrotem do nauki w szkole. Wszystkie prace są wspaniałe, możecie podziwiać je na „wystawie” na parterze naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wspólna praca całych zespołów przyczyniła się do polepszenia Waszych wzajemnych relacji oraz dostarczyła Wam wielu pozytywnych emocji.
Dzieci w wirtualnej sieci
Jak przygotować się do egzaminu?
Zapraszamy do skorzystania z poradnika dla ósmoklasistów. Z nami przygotujesz się do egzaminu – kliknij w grafikę, aby pobrać prezentację.
Szkoła dla rodziców – harmonogram spotkań
Loguj się z głową
Zapraszamy wychowawców do realizacji zajęć w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego ” Loguj się z głową”. Poniżej, po kliknięciu na grafiki, dostępne scenariusze zajęć dla poszczególnych klas:
Klasy 1-3
Klasy 4-6
Klasy 7-8
Zawsze jest jakieś wyjście
Cyberprzemoc – konkurs
Bardzo dziękujemy za nadesłane prace dotyczące cyberprzemocy. Poniżej prace, które zajęły ex aequo 1 miejsce, wykonane przez Jana Kocot klasa 6a oraz Aleksandrę Kocot klasa 7a. GRATULUJEMY!
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
– przydatne linki
Stop przemocy – prezentacja:
Uwaga, konkurs – cyberprzemoc
Dojrzałość szkolna
Jak można wesprzeć rozwój dziecka aby osiągnęło dojrzałość szkolną?
-
Rodzicu! Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami, które przedstawiają informacje jak przygotować Twoje dziecko do podjęcia nauki w szkole.
Bezpieczne wakacje!
-
Fakty i mity na temat alkoholu
- E-lekcja 1 – klik!
- E-lekcja 2 – klik!
- Jak przygotowywać się do egzaminów – poradnik
- Konwencja Praw Dziecka
Dzieci jako najmłodsi członkowie społeczeństwa są tak samo ważnymi obywatelami, jak dorośli. Nie wszystkie kraje na świecie dbają o swoich najmłodszych mieszkańców. Będąc częścią demokratycznego świata, dzieci mają swoje prawa. Przeczytaj poniższą prezentację aby je poznać, przeczytaj do końca bowiem za prawami idą równie ważne obowiązki.
-
Ćwiczymy pamięć i rozwijamy inteligencję„Każdy z nas jest inny „to banał ale prawdziwy. Różnimy się wieloma cechami zewnętrznymi ale również mamy inny zasób możliwości intelektualnych. Wyodrębnione jest kilka rodzajów inteligencji. Dziś o wizualno-przestrzennej. Poczytaj, poćwicz!
- 31 maja- Światowy Dzień bez Papierosa – konkurs!
-
Poznaj swój styl uczenia sięAby bardziej efektywnie zapamiętywać i uczyć się nowych rzeczy, dobrze wiedzieć jaki jest nasz własny styl uczenia się. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.
-
Ćwiczenia grafomotoryczneDziś proponujemy ćwiczenia w formie zabawy dla uczniów młodszych:
-
Trzeba wiedzieć, jak siedzieć!Dziś bardzo przydatne informacje dotyczące zdrowia naszego kręgosłupa. Zwłaszcza teraz kiedy bardzo długie godziny zajmuje nam pozycja siedząca, ważne aby wiedzieć jak siedzieć:-). Prześledźcie plakat oraz informacje w tekście (kliknij, aby powiększyć):
-
Przemoc domowa w czasie izolacjiTemat trudny, lecz niezmiernie ważny. Przemoc domowa dotyka większej liczby osób niż byśmy się tego spodziewali. W czasie, kiedy zwykłe czynności dnia codziennego nie są zaburzone osoba doznająca przemocy ma swój rytm dobowy, może czasowo odizolować się od sprawcy. Jednak w obecnym czasie izolacji to bardzo traumatyczne doświadczenie zdaje się jeszcze potęgować. Jak się zachować, gdzie szukać pomocy, co zrobić? Zachęcamy do zapoznania się z materiałem:
-
Bądź bezpieczny przebywając w domu:
-
Mózg i jego niezwykłe możliwościMózg- niezwykła maszyna o zadziwiających właściwościach i nieograniczonych możliwościach. Warto go trochę „poznać”aby możliwie działać, uczyć się i pracować jak najefektywniej. Bo przecież nie ma takich umiejętności, których nie można by ćwiczyć. A poprzez odpowiednie podejście do własnego mózgu (bo każdy jest inny) można „wycisnąć” z niego jak najwięcej dobrego. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mózgu i jego możliwości:
-
Czy to już NOMOFOBIA?Wiadomo, że nadmiar rzadko kiedy jest korzystny. Bądźmy świadomi naszych słabości i starajmy się nad nimi panować.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, w której poruszone są zagadnienia świadomego używania telefonu komórkowego:
-
Możemy także przeanalizować pytania testu i sprawdzić czy nas dotyczą. Kliknij na ikonkę poniżej, aby wykonać test: